Stalo se..

Hledám čas. Zn.: Spěchá!

6. července 2012 v 14:10 | Kuželka0070

Od mého posledního ohlasu uběhl už pořádný kus času.
Abych to zkrátila, jsem člověk do školy chodící a řešící každodenní problémy. A doba, kdy jsem psala články obden už je dávno pryč. Takže asi tak.

Zima.

19. února 2012 v 21:28 | Kuželka0070
Utíká to rychle. Ještě nedávno jsem si užívala vánočních prázdnin a teď už mám za sebou dávno prázdniny jarní. Nejhorší na tom je, že od teď až do dubna se budu plácat pouze a jenom ve škole (vyjma jednoho týdne lyžařského výcviku se školou v březnu). Uf.
Prahu jsem na začátku února opouštěla suchou. Navracela jsem se o týden později do Prahy mokré a černohnědobílé. Zima sem konečně dorazila i se sněhem a já si opět ze začátku tohoto týdne užívala jedné velké klouzačky, kdy mi nohy klouzaly po rovině stejně jako v kopci, kdy na botách jsem měla tunu soli a tunu kamení a kdy bych byla bývala, ačkoli mám zimu jakožto roční období ráda, nejraději nevycházela a celý den ležela v posteli a spala a jedla. Počasí má to štěstí, že se umoudřilo a sníh už je zase dávno pryč. Proti sněhu nic nemám, ale když už to ve městě není sníh, ale nějaká klouzající břečka, v tom prosím odmítám chodit..

Vánoce, Vánoce, odcházejí..

28. prosince 2011 v 8:00 | Kuželka0070
Prosinec. Můj oblíbený měsíc.
Jediný měsíc, kdy můžu beztrestně dvacet čtyři dní sežrat tolik sladkostí, kolik chci.
Měsíc, kdy se moje pusa od jídla neodtrhne.
Měsíc, kdy jídlo už nechci ani vidět.
Měsíc, kdy si říkám, že tolik jídla smím jíst jen třicet jedna dní.
Měsíc, kdy si nalhávám, že v lednu všechna ta kila shodím zase dolů.

Miluji ho. Měsíc Mikuláše, mých narozenin, zimního slunovratu, Vánoc a konce roku. Měsíc tolik vytoužených vánočních prázdnin a odpočinku. Společně s červencem je to můj nejoblíbenější měsíc v roce.

Jsem sice zase o rok starší, ale o to více zkušenější. Musím to brát z té lepší stránky. Až mi přestane být -náct, to bude teprve průšvih.

Žiju. Asi.

15. prosince 2011 v 23:41 | Kuželka0070
Dnes je opět ten den, kdy jsem zase o rok starší. Začínám mít ze svého věku panickou hrůzu, čísla pořád přibývají a přibývají a já je odmítám vyslovovat a vůbec o nich slyšet čím dál tím víc a víc.
Jako dárek si chci věnovat krátký článek. Možná to tu zanedbávám, ale tenhle týden jsem se pořádně ještě nezastavila. Každý den mám něco, hromadu učení k tomu. A když je toho moc, začínám z toho ve škole perlit. Bohužel ne o přestávkách, nýbrž rovnou při hodinách při zkoušení a testech. Ano, nad vlastní blbostí se tak krásně směje a pláče.

Vítej v klubu labilních!

2. října 2011 v 19:30 | Kuželka0070
Krátký výcuc mého života hozen volně do článku
Škola mě vážně jednou zničí. Potřebovala bych státní svátky nejlépe obden.

Začínám v této fotce konečně nacházet zalíbení.

Šprechtím, šprechtíš, šprechtíme

17. září 2011 v 7:00 | Kuželka0070

Škola mě pomalu, ale jistě ničí.
Tento rok jsem se právoplatně stala studentem z mé vlastní vůle.
Když si to vezmu, teď školu studuji pouze a jenom z mé vlastní vůle.
Kdybych nechtěla, můžu toho nechat. Jen pak jít makat.
Opravdu občas přemýšlím, proč tam vlastně chodím. Takhle mě už dlouho nic neničilo.

Tell me what you want to hear

18. srpna 2011 v 1:46 | Kuželka0070
Jak bylo řečeno, jsem zpátky i s článkem. Sice tu oxiduji již delší dobu, ale vůbec nic se mi nechce dělat. Ani psát. A protože se plánuje, že si opět zabalím na týden své zavazadlo, musím už konečně napsat. Aspoň něco..

Počasí tenhle rok vůbec nevychází. Jaké krásné plány jsem to měla a jak mi je to ošklivé počasí všechny zhatilo. Očekávala jsem spoustu fotek, ale v dešti a bahnu se toho moc dělat nedá. Ne, nebudu fotit pády ani zápas s bahnem. To mám sama co dělat.

Čeká na mě knihovna, následně balení nejnutnějších věcí, nic nedělání, nadávání na svou neschopnost začít dělat něco do školy (komu by se ale chtělo, že?) a ještě jednou - nic nedělání. Ono se toho přes den objeví ale tolik, že nebudu vědět, kde mi hlava stojí. To mi připomíná, že mám rozpracované dva nápady, nejvyšší čas se do nich pustit.

Je to paráda

8. července 2011 v 2:12 | Kuželka0070
Mám chuť křičet. Mám chuť se smát. Mám chuť brečet. Mám chuť zpívat na celý barák.
Počkat. Vždyť většinu jsem dneska už dělala.
Ach.
Právě zažívám jedno z těch období, kdy bych život samou láskou snad i snědla. Ne, nepotkala jsem idola mých snů či snad nočních můr. Nejsem do nikoho zamilovaná až po uši. Pokud, tak jedině do sebe a do mé postele. HA!

Prázdniny si užívám, už jsem je potřebovala. Ačkoli nic nedělám, nemám čas nic dělat. Většinu mého dne zabere spánek a jídlo. Od soboty se to ale změní. To znamená, již zítra! Nejvyšší čas na dočasné rozloučení.
Co mne dnes čeká.. Čeká mne knihovna, vrácení knížek, vypůjčení dalších mnoha knih, balení věcí, pravděpodobně dokupování nutných věcí pro přežití (ano, ledový šejk koupený v nejmenovaném obchodě s kamarádkou je velice nutná věc), domluvení se s kamarádkami ohledně stanu a dalších věcí tomu podobných, psychická příprava na totální relax a vypnutí od okolního světa,.. Ani nebudete věřit, jak se těším. Žádná televize. Počítač. Internet. Jen já. Voda. Teplé a slunečné počasí. A samozřejmě také.. Jídlo :)!

RELAX

Někteří lidi nevěří..

22. června 2011 v 21:24 | Kuželka0070
..že můj bob nezvítězí :D!
Ehm.
Vážení a milí,
sešli jsme se tu dnes, abychom přivítali moji drahocennou osobu zpět mezi námi všemi. Všichni jsme neskutečně rádi, že jsem zpátky a v pořádku. V počítači již mám pár fotek, chteré určitě budou chtít někomu ukázat. Kdo ví, komu připadnou na oči jako první..

Cestování, strach (ne)nahání. Zato prdy ano!

4. června 2011 v 0:28 | Kuželka0070
Měla bych přestat s "rýmováním" nadpisů, za chvíli se z toho zcvoknu. Přitom to přijde vždy úplně náhodou..
Jako úplně první věc, asi ze tří celkem, bych chtěla věnovat Plejtvákovi jednu fotku :). V minulém článku sis stěžovala, že vše věnuji jen pro DA a nic pro tebe. Řekla jsem si tedy dobrá, když to chceš, tak to máš mít.
Tak tedy.
Světová premiéra.
Věnováno pouze a jen pro Plejtváka (později možná i pro DA, ale pšt, to Plejtvák nesmí vědět)!
Jak jinak, než opět pouze a extra pouze jen..

Sociální pracovnice. Vždy chtějí o něco více.

6. května 2011 v 21:50 | Kuželka0070
Nadpis článku nijak nesouvisí s obsahem. Padla na mne jen nějaká náhlá básnická nemoc.
Fotka speciálně věnovaná pro DA
Mám sto chutí zajít si až na ministerstvo a "maturitu" zrušit. (Ano, já vlastně ani nedělám maturitu, jen něco, čemu se říká 'Buzerování studentů již tak plně vytížených studiem'). Je to k ničemu. Kdybych to nemusela dělat, svět by se nezbořil. Ba co víc, pár lidí by dokonce i přežilo. Takhle riskují život nejen učitelé, ale všichni, kteří jsou za tohle odpovědní. Sice obdivuji učitele, že v období maturit budou opravovat ještě "maturity" naše, ale když vidím našeho matikáře.. Ztrácím naděje. Dost rychle.
Ne, klid. To se zvládne. Tramvaj/TNT to jistí.

Kašli na to.

3. května 2011 v 17:26 | Kuželka0070
Jedna jediná věta. A přece toho tolik vystihla.

Jak jste si asi povšimli, já píšu článek. Po dlouhé době. Nemá cenu sem psát co jak bylo. To co bylo, bylo. Já na tom nic nezměním. Můžete mne obviňovat z čehokoli, nemám v sobě žádné nutkání se omlouvat.
Ačkoli tuto větu mé okolí nemá rádo, musím ji použít. Nemám čas. A teď to myslím vážně.
Už jen 12 dní, 14 hodin, 33 minut a 35 sekund (a každou sekundou to ubývá).
Musím si na každý den naplánovat jedno téma z angličtiny, dohádat si matiku a otipovat češtinu. Vážně musím. Jinak to nepůjde..

Ačkoli se nemám vůbec čeho bát, já se bojím. Sakra, co budu dělat za pár let? Jak jako že se nemám čeho bát? Co třeba ta témata, která vidím poprvé v životě? To je v pořádku?
Ok, doufám a věřím vám.
"Ne, to tam určitě nebude!"
Sakra, víte kolikrát jsem tuhle větu už slyšela? A najednou BUM! Autobus, tsunami, tramvaj, schody, test, hlava na lavici, sněhová závěj, ztracený Retard, stěhování, škola..

Raději nic.. Už ani nevím, co jsem chtěla napsat. Mám spoustu fotek, ale není čas je přehrát do počítače. Spoustu nápadů, ale není čas je zrealizovat.
Je toho spousta.. A přitom tak málo.
Tlačí mne čas. Jdu si sebrat své čtyři hrušky a odcházím.. Chemie, šutrologie, politoserepetičky pro Terminátora. Angličtina.. Ne, nechci do té zimy! Nechci jezdit výtahem, každý den se s někým zasekne, já mu nevěřím. Chce mne sežrat. Zaživa!
Astalavista, bejby.

Je toho tolik, že je toho vlastně málo

28. února 2011 v 23:35 | Kuželka0070
Za tu předlouhou dobu, co jsem byla zaneprázdněná vším možným, jen ne blogem, se toho spoustu událo. Blog slavil sám a skromně v zapomnění své dva roky, zatímco já jsem si patrně užívala s učením. Byla jsem hloupá, že jsem si s ním vůbec něco začala. Odkoplo mne. Řeklo mi, že jsem moc pitomá a ty matematické problémy nikdy nebudu schopná vyřešit. Tak jsem to vzdala. Díky, již nechci.
Tyto věty právě smolím pro mne ve zcela novém prostředí. Líbí se mi, jak předělali levý box - rozdělen na roky a ten dále rozdělen na měsíce. Ostatně. I já jsem v novém prostředí.
Byla jsem přihlášena někam, kam vůbec nepatřím. Teď se divím, co tam vlastně dělám. Utěšuji se útěchou, že to nebude tak strašné a něco vymyslím. Bohužel. Je to špatné. Chci pryč!
Ve škole se děje pořád něco, popsání toho by trvalo hodiny, dny, měsíce.
Mé školní i mimoškolní aktivity mi zabírají tolik času, že nemám čas vůbec nic číst. Doma mám rozečteno spoustu knížek a nemám sílu je dočíst. Kdyby nebyly z knihovny, ulevím si. Bohužel, jsou. Sakra!
Půlku dne zabere učení, druhou půlku další učení a mimoškolní věci. Je to k ničemu, nemám na nic ani na nikoho čas. Víkendy jsou pasé, to doháním spánkový deficit. Jak to má chudák retard jako já zvládat?
Kdo zná nějaký recept, nechť se o něj podělí, budu mu vděčná :).

Tímto jsem Vám chtěla dát vědět, že ještě existuji. Chtěla jsem toho říct mnohem víc, ale je už pozdě večer a já zítra ráno vstávám do školy. Toť se s Vámi rozloučím, ještě zkusím přidat nějakou fotku, aby to tu nebylo tak smutné. Pokusím se o sobě dát vědět častěji a napsat i něco víc smysluplnějšího, slibuji. Ovšem. Kdo ví?
Fotka převzaná z mého archivu, speciálně věnovaná pro DA.
K.

Písmenka a grafy, hejbejte se!

9. února 2011 v 22:19 | Kuželka0070
Upozornění*:
Článek vznikl jako reakce na učivo již udělané, právě probírané nebo teprve v budoucnu učené.
Iks na entou
Též teď vzpomínáte na ty staré časy ve školce, kdy jste jako malí caparti hráli "Škatulata, hejbejte se!" nebo "Rybičky, rybičky, rybáři jedou!"?
To bývaly časy! Kde je jim jenom konec? Já vám to řeknu kde..
V minulosti, v dávné minulosti.
Teď jsme už přeci velcí a jako velcí bychom se i měli chovat. To mimo jiné znamená, že když se nám něco nelíbí, měli bychom si to víceméně nechat většinou jen pro sebe. Koho zajímá váš názor ohledně ceny zájezdu N, pakliže na M dní tam pojede Z lidí. Vy jakožto správně velcí neodmlouváte a poslušně to vypočítáte! No a co, když cena vyjde v písmenku. O to tady přeci jde, copak to ještě nechápeš? Bože můj, v tom případě jsi ale trouba!
(Doufám, že v sobě aspoň něco pečeš, třebas nějakou dobrou bábovku!)

21.1. - Není ti to trochu trapné?

22. ledna 2011 v 22:22 | Kuželka0070
Nechť radujme se za první lednový článek..
Čmelák
Na přání i nepřání mnohých, přiletěla jsem zpátky za Vámi. Jak zde bylo patrně k povšimnutí, nastalo zde menší zimní kóma. Nebudu zde zbytečně plýtvat řádky na vysvětlení, proč tomu tak bylo, jelikož pokud jste někdy byli školou povinní, což jste pravděpodobně byli, pochopíte to. Přidejte k tomu ještě lenost a vyčerpanost ze školy a vznikne vám výbušná sloučenina. HA!
Takže. Raději přeskočím k nějakým těm novým věcem z mého průměrně nadprůměrného superhrdinského života.

Všimli jste si, že čím déle blog mám, tím méně článků píšu?
A též jste si všimli, že na seznamu už nenajdete co neznáte, ale co hledáte? Já nic nehledám, leda klíče a mobil. Škoda, že s tím mi seznam nepomůže..

27.12. - Neměl by už tam mít červíky?

30. prosince 2010 v 15:16 | Kuželka0070
Letem, světem, krátkým informeteletem..

Muhehé, má osoba je zpět a vypadne hned, jen co se jí bude chtít. Muhahá!

Páni, za tu dobu co jsem tu nebyla se stalo nadvesmírově moc věcí!
 • Škola, škola a opět tu byla škola..
 • Byl tu den Dé a slavná Robochanuka..
  Ne, čas se stále nevrátil.
  Ne, nechci ten ošklivý zelenoblivajzový průkaz.
  Ne, nejsem o rok starší. To se jen všem zdá.
 • Absolvovala jsem olympiádu z češtiny. Raději stále bez výsledků.
  Též olympiádu z němčiny. Výsledek nad očekávání.
 • Dárky na Vánoce jsem sehnala a předala. Doufám, že se líbily.
 • Knížky jsem vrátila, nové si půjčila.
 • Sloh jsem sepsala a odevzdala.
 • Referát o Kátě W. jsem sesmolila.
 • Udělala jsem spoustu hrdinských činů!
 • V klidu a bez nehod jsem strávila Vánoce.
 • Konečně jsme se s Mher dostali do kina. Po měsíci a půl plánování.
  Uznávám, R. (R.) a D. (T.) jsou pěkní cápci. Ou jé, D. (T.) a jeho obleky jsou opravdu pastva pro oči. Máš pravdu. Sekne mu to.
  Ale stejně. Neměl by už tam mít červíky?
  Ano, v září vyrazíme znovu!
 • Byla jsem zařídit spoustu věcí. A během toho vyfotila spoustu fotek.


A spousta věcí mne ještě čeká.. Musím přečíst další knížky, napsat úvahu na blog, popřát vám šťastný nový rok, přehrát fotky do počítače, nějaké přidat na DA, domluvit se s Mher ohledně školního zpravodaje (:D), připravit se do školy - hlavně psychicky, vytvořit nový rekord v ninjovi (:D), přemýšlet nad plesem, naplánovat svůj volný čas dopředu, dojíst gumové medvídky, užívat si volna,..

Raději už půjdu, ať to všechno stihnu.
Takže šťastný nový rok bez nehod, přeju všem :)
K.

Jablko s červem plus jablko s červem, to celé na druhou, mínus odmocnina jablka s červem se rovná..

11. prosince 2010 v 0:15 | Kuželka0070
..strašně dlouhý titulek.

Jak už je to dlouho, co jsem o sobě nedala vědět? Věčnost?
Páni, za tu dobu se stalo tolik věcí. A já jich tolik zapomněla. He.

...
Už chci Vánoce, a to tak, že akutně. Ne kvůli dárkům, ale kvůli tomu volnu. Má touha po nich se neustále zvětšuje a zvětšuje, až z toho za chvíli asi prasknu. Zblázním se z toho! Opravdu!

Tenhle týden byl hektický. Příští bude ještě víc. A pak. Hurá!
Fjů, nechci aby bylo pondělí. Nechci, nechci, nechci, nechci, nechci!! Nechci vůbec příští týden.
Test z angličtiny, test z fyziky, testy z matiky, zkoušení z politoserepetiček, den Dé a slavná Robochanuka (potřebuji zastavit čas a vrátit ho tak o deset let zpátky), test z šutrologie,.. olympiáda z češtiny, olympiáda z němčiny,..víkend!
Němčina

Brr nebo grr?

28. listopadu 2010 v 19:07 | Kuželka0070
Vzbudila se a vedle postele našla bílou obálku. Sluníčko venku se na ní krásně usmívalo, ona mu úsměv oplatila. Po chvíli s neobvyklou nedočkavostí obálku otevřela.
Co v ní může být? To je pro mne? Od koho to asi je?
Uvnitř na ní čekalo nějaké psaní. Pomalu ho sevřela a četla..

"Má drahá, milovaná,
mám pro Tebe překvapení. Stačí se podívat z okna na ulici a tam ho spatříš.
Doufám, že se Ti bude líbit.
Tvůj drahý, milovaný."

Vstala tedy z její princeznovské postele, nazula si své bačkůrky a pomalu si to šupitala k jejímu navýsost překrásnému oknu s ještě překrásnějšími závěsy.
Co na tom, že od okna táhne jako když stojíte naproti řadě větráků.. Naproti armádě větráků!
Odhrnula tedy pomalu závěsy a ještě před spatřením jejího překvapení jí v hlavě běželo nespočet myšlenek.
Překvapení? Pro mne? Za co? Od koho? Kdo je ten můj drahý a milovaný? Já mám tajného ctitele? Co to asi bude? Něco drahého? Nebo něco od srdce?
Když konečně odhrnula závěs, viděla to. Ano.
A v tu chvíli dostala infarkt.
Za všechno může on, jedině ON!
Tvůj drahý, milovaný.
Pan Sníh

12.11. - Dýchejme dýcháň*!

12. listopadu 2010 v 22:40 | Kuželka0070
I'm sick.. Again.

*2Nebaví mne to. Ikdyž jsem své tělo zdravonosiči zásobila podle mne dostatečně, nestačilo to. Právě koukám na čumbednu a potřebovala bych bavlnolap. Nebo vedrolap, to je jedno.

Včera ráno jsem byla u doktorky, kde jsem slyšela přesně to, co jsem už poznala v úterý večer.. Jsem nemocná.. (Ale ani to mi nezabránilo a ještě ve středu jsem se do té školy doplížila. Bylo docela zajímavé být zkoušená z politoserepetiček, když ani nemůžete pořádně mluvit. Chvílemi mi bylo tak blbě, že jsem každou chvíli slyšela návrh na doprovození domů. Nechtěla jsem, zůstala jsem, přežila jsem. Takové štěstí už jsem ale včera neměla..)
A tak jsem teď doma a celý den ležím v posteli, popíjím čaj a navrch do sebe házím nějaké ty kapky/pastilky na zlepšení mého stavu.

5.11. - Just smile..:]

5. listopadu 2010 v 22:35 | Kuželka0070
Márnice
Obrázek se sem možná nehodí, ale já si na něj vzpomněla..

Nevím čím to, ale poslední dva dny mám výbornou náladu. A když říkám/píšu/mlátím_vám_to_hlavy že výbornou, tak je opravdu výborná! A vy ji od teď budete mít taky! HA!
Když to vezmu z reálu, je to asi proto, že už je konečně pátek a nic jsme nepsali. Třikrát co? Sláva!
...
V úterý se nic nedělo. Myslím. Politoserepetičky jsme nakonec nepsali, test se k nám dostal až ve středu. Výsledky znát..nechci. Stejně se mi teď všechno propadá pod rukama, ať se to snažím vylepšit či spravit jak chci. A opravář nikde.
 
 

Reklama

16. 2. 2009 - ?