Tobolka sem, tobolka tam..

28. ledna 2011 v 19:23 | Kuželka0070 |  Klávesnice v plamenech
Ačkoli tento článek nevznikl díky tomuto klipu, kdo chce, může si ho pustit níže.
K dnešnímu článku se celkem i hodí.
Xindl X - Chemie
...

V dnešní době existuje spousta prostředků, jak si ulevit od bolesti. Někdo nedá dopustit na staré dobré osvědčené přírodní prostředky, jiný si raději vezme něco uměle vytvořené samotným člověkem.
Nechci tady psát o tom, co je podle mě dobré nebo špatné, to až někdy jindy. Dnes si zde za cíl kladu něco úplně jiného. Chtěla bych dnes popřemýšlet o tom, jak moc často si těmito léky vypomáháme.
Ještě než začnu, chci jen říct, že do toho nepočítám ty, kteří je potřebují tak nějak pravidelně (alergici, astmatici, staří lidé..). Sama vím, že tady léky slouží dobře.
Povětšinou.


Teď už ale začnu příkladem.
V mém okolí se vyskytuje pár lidí, kteří si pro žádný prášek nejdou daleko. Stačí jen malá bolest kupříkladu krku, protože v noci špatně spali, a už mají v sobě nějakou tu tobolku. Tohoto jevu příkladem by mohla být jedna z mých spolužaček..
Ta si jednou po tělocviku vzala silných prášků proti bolesti několik. Přitom se jí nic nestalo. Jen musela rozpohybovat své tělo a hrát volejbal. Jelikož na pohyb jako takový moc zvyklá není, je jasné, že na ní padla ta tzv. únava. Normálně to u každého člověka časem odezní samo. Komu se to už nestalo. Kdybychom ji nezastavili a nezeptali se, proč se tím tolik láduje, vzala by si jich možná i víc.
To samé s bolestí hlavy. Chápu, když někoho hlava třeští tak, jako ještě nikdy. Též jsem si už kvůli tomu musela nějaký ten prášek vzít. Ale abych si prášek vzala pokaždé, kdy mne jen maličko zabolí? To bych prakticky nebrala skoro nic jiného. Hlavně ve škole. Je tam hluk, stále a pořád. A z toho by jednomu mohla hlava upadnout.
Člověk by se podle mě měl naučit být vůči některým věcem imunní. Takhle za chvíli dopadneme jako neschopní feťáci, na které nikdo nesmí ani šáhnout, jelikož to bolí a my bychom mohli umřít! 

Tímhle vším jsem chtěla říct, že dle mého názoru je dnešní populace na všechny tyhle lékařské, ovšem i ostatní vymoženosti, moc zhýčkaná. Malá bolístka a už v sobě máme tucet prášků. Co ty metody našich babiček? Existuje spousta přírodních metod, které nám pomůžou stejně tak, jako jedna malá tobolka. Dokonce nám mohou pomoci víc a lépe než do sebe házet jednu pilulku za druhou. Přeci jenom. Když budeme naše tělo takto často "zásobovat", za chvíli si na to zvykne a nic už to s námi nebude dělat. A my pak budeme brát stále víc, víc a víc a stejně to s naším tělem ani nehne.. A co pak..?
...
Nejsem tu ale pro poučování a doporučování něčeho lepšího, ať si každý dělá co chce, je to přeci jenom jeho věc. Jen jsem si tu veřejně zauvažovala nad problémem, který kolem sebe vidím čím dál častěji..

Jak jste na tom v tohle směru vy?
Když vás něco bolí, vezmete si prášek? Nebo se to snažíte vydržet bez umělých léčiv?

Dejte mi vědět do komentářů.
Předem děkuji za vaše názory.
K.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Great Mhery Great Mhery | Web | 28. ledna 2011 v 19:48 | Reagovat

Prášky nežeru skoro vůbec, maximálně ty přírodní. Hlava mě bolí po Olynthu, jindy moc ne, takže vysadím Olynth/zavřu se někam a je to OK.
Člověk se postupem času stává imunní vůči oněm látkám - proto se začínají brát silnější a silnější antibiotika, co nás pro změnu rozežírají. Je to cesta do pekel.
Mám štěstí, že jsem totálně zdravá. Ano, moje babička je na tom vskutku bídně (to ti pak osobně musím říct), takže vím, co to je, když do sebe někdo MUSÍ ládovat prášky.
Ale... Pokud do sebe někdo sype prášky jako lentilky nebo tic tac, tak to je blbě, ikdyby to odůvodnil sebelíp.

2 Nobody Nobody | Web | 28. ledna 2011 v 19:49 | Reagovat

Prášky jsou svinstvo, osobně po nich moc často nesahám, jen když mi jsou předepsány a i v těch případech je mnohdy házím do košů. :D

V dřívějších dobách jsem ale prášky polykala často. Jednou jsem týden v kuse za den sežrala minimálně šest algifenů, a když jahodový dny odešli, zjistila jsem, že jsem se stala závislou... měla jsem teploty, třesavku, zvracela jsem, moje tělo chtělo další dávku analgetika. Tfuj!

Tyhle srajdy nás jednou zahubí. Naše těla se ničemu bez pomoci neumí bránit. Hovno kometa, to Zentiva nás smete z povrchu Země.

3 Žirafka Žirafka | Web | 29. ledna 2011 v 17:10 | Reagovat

Člověk by se podle mě měl naučit být vůči některým věcem imunní. - s tím souhlasím. Já si prášky neberu na nic, kromě toho, když to dostanu, tak to je taková bolest, že bych jinak nemohla nic dělat. Ale jinak si žádné tabletky neberu. A když mě bolí hlava, nebo něco, tak jdu ven a je to! No a ještě když mě píchne včela nebo vosa, po kterých hned oteču, tak mi dá mamka zirtek, jinak nic :D.

4 pavel pavel | Web | 29. ledna 2011 v 17:45 | Reagovat

moje žena utratí za prášky na bolest hlavy  víc než za jídlo... máme doma celou apotéku, právě dnes odpoledne jsem ji jel pro další, doplnit zásoby :-(

5 Ufoun Ufoun | Web | 2. února 2011 v 14:02 | Reagovat

Zrovna nedávno jsem o tomhle tématu uvažovala. Dnes jsou prášky na všechno! Bolí vás něco? Vezmete si prášek. Bojíte se něčeho, jste ve stresu? Vezmete si prášek.

Já si prášky beru jenom někdy, když je mi vážně zle. Jinak kromě prášků na šíttnou žlázu a podobný neberu. Strašně mě dojímá moje máma. Já si na něco postěžuju a ona hned letí k lékárničce. Dnešní lidi jsou prostě moc rozhýčkaní.

6 Nika Shenley Nika Shenley | 25. prosince 2011 v 22:30 | Reagovat

Zajímavý a pěkný články. Já osobně žeru pouze prášky na hlavu. Jináč když sem nemocná tak hold papám mno...Teda doma máme šílenou spotřebu ataralginu....:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
16. 2. 2009 - ?