Pod povrchem

2. srpna 2010 v 20:23 | Kuželka0070 |  Stalo se..
A vezmeme to z gruntu..
Už asi týden se hodlám napsat článek, ale nejsem s to se k tomu dokopat. Ačkoli je to neuvěřitelné, to nicnedělání je opravdu namáhající. Věřte mi, vím o čem mluvím.
Duha
Ve čtvrtek si sbalím své kufry a v pátek ráno si pojedu válet šunky ven z města, daleko od civilizace a kilometry daleko od všeho moderního.. Pápá televize, noutbůku, internete.. Dlouho mne neuvidíte a ani mne nedostihnete, já vám totiž uteču :P. A vrátím se vám.. No, to si ještě rozmyslím kdy.
Ha, já se tak těším!


Zvoneček
Do té doby toho ale musím hodně stihnout, že vlastně nevím kde začít. Asi čekám, že se to vyřeší samo a já nebudu muset nic dělat - zase. A stejně to skončí tak, že neudělám nic. A budu šťastná.

Nevíte někdo, proč píšu článek, když stejně nevím co psát? Já to vím i nevím. To se mění podle situace a podle stavu mé mysli. Pokud chcete vidět pavučiny v akci, podívejte se mi do hlavy. Tam jich panečku bude :D.
(Báječné, začínám psát blbosti.. Potřebuju prázdniny :D)
Spiderfilm
 A jelikož dnes nehodlám moc psát, radši přidám pár fotek :). Pro dnešek to bude mít větší efekt, než cokoli psát..

Zvonecek1
Pavouk
Pavouk1
A ještě jedna zblízka, abyste viděli ty její kusadla

Vlastně vám musím něco říct..
Nedávno jsem po dlouhé viděla zprávy, což jsem neměla dělat. Zase se tam povídalo o politice, o kterou se o prázdninách absolutně nezajímám. Ovšem bylo pozdě večer a v televizi nic nedávali, tak proč se nepodívat, vždyť to není tak hrozné.
Začali tam povídat něco o propouštění lidí z menších nakladatelství, jelikož když školy nedostanou těch pár korun od státu, nebudou kupovat učebnice, sklady nakladatelství budou plná, budou propouštět, nebude práce a jsme tam kde jsme byli. V mrtvém bodě.

Upřímně nevím jak se mám na to dívat. Nevím jak se to vyvrbí, ale zatím to nevypadá hezky. Samotní redaktoři mi už tvrdili, že správně se mají učebnice obměňovat po čtyřech letech, ale že tomu u nás bohužel tak není. Ano, mohu to potvrdit, sama mám učebnice i 10 let staré..
Takže když ministerstvo zmrazí peníze, školy budou bez peněz, nakladatelství bez zakázek, tudíž přebytečným zaměstnancům bude čas udělat pápá.

Já teda nevím, já prostě nic nevím. To jen že mi to zase přišlo na mysl. Melu pátou přes devátou :D. Co si o tom myslíte vy? (Vím že středoškolákům to může být jedno, jelikož ti si učebnice kupují sami.. Ale stejně. Žádné peníze, učitelům plat nezvýší, výuka bude stát za prd, a když budou moci, vypadnou někam kde své možnosti a znalosti využijí..)

Což mne dostalo k další myšlence v mé hlavě (buď v ní mám tak plno nebo tak prázdno.. proč bych jinak motala všechno dohromady alias páté přes deváté). Když už jsem psala o tom českém školství.. Bavila jsem se dneska s kamarádkou na téma školy v Americe a o exchange studiu v USA.

Obě jsme se shodli na tom, že tam chceme.
Obě jsme se shodli na tom, že nejlépe ve třeťáku.
Obě jsme se shodli na tom, že by se nejdřív měli najít nějaké peníze.

Právě si čtu stránky jednoho exchange studenta a láká mě to čím dál tím víc. Prostě se sebrat a na rok studia odjet do USA a zdokonalit si tak svou angličtinu a trochu poznat svět. Jistě, má to své plus i minus, ale to ostatně každá věc. Problémem jsou ty finance. Ovšem možná bych mohla dostat i stipendium, ale to je trochu složitější.

Já nevím.. Nevím, nevím, nevím. Opět otázka - co si o tom myslíte vy? Jeli byste tam?

Kdyby to někoho zajímalo, doporučuji přečíst tento článek :).

A ještě odkážu na galerii s fotkami, které se tu objevily. Dala jsem je tam v původní velikosti, tak snad.. Stejně už bych si tu galerii měla řádně založit :D. Galerie se nachází zde

Děkuji za čtení a komentáře, vážím si toho :)
S přáním hezkého zbytku prázdnin se loučí Kuželka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nihil-sub-sole-novi nihil-sub-sole-novi | Web | 3. srpna 2010 v 0:12 | Reagovat

tak u nás na strednej dostávame školské učebnice a napriek tomu, že sú tam haldy nových, my dostaneme vždy tie najstaršie a nové ležia v celofáne... a to nechápem, zvlášť ak minule dostal spolužiak knihu ešte po mojej mamke /t.j. viac ako 20 rokov starú!/ choré.

2 E L - D Ý E L - D Ý | Web | 3. srpna 2010 v 16:21 | Reagovat

Já taky vím, o čem mluvíš. Nicnedělání strašně zmáhá. I když jsem za prázdniny ještě neudělala skoro nic, potřebuji dvanáct hodin spánku, jinak jsem vyšťavená. :D
Na zprávy se radši nekoukám ani když se nudím. Musela bych nakráčet na ministerstva a vystřílet to tam. Jestli chtějí kvůli "krizi" šetřit naprosto na všem, jen ne na sobě, tak to tedy nevím, kam se dohrabeme. Radši ani nechci vědět, jak naše republika skončí za pět až deset let...
Já bych do Ameriky nejela. Za prvé jí nesnáším a za druhé neumím jazyk a nikdy se ho nenaučím. :D Ale ty, pokud  to opravdu chceš, bys to mohla zkusit.
Ten pavouk papá pavouka? Fí ha.Co je to za druh? Jde z něj strach!

3 Hjůbí Hjůbí | Web | 3. srpna 2010 v 21:37 | Reagovat

Taky vždycky ve školním roce říkáš: "Potřebuju prázdniny?" :-D A taky zjišťuješ, že ty prázdniny jsou namáhavé tím nicneděláním? :-D Ááááách, ty jsi můj člověk! :-D
Ten pavouk je fakt nechutnej :-D

Také máme učebnice staré x let, navíc si je teď budeme muset kupovat sami. Vyšší gympl, ach jo.
Ale jestli dětem na základkách vezmou učebnice nebo jim budou cpát ty milion let staré, půjde naše vzdělávání někam... no nic. Jsou přece prázdniny :-)

Já bych tam nikdy nejela. Možná do Německa, Rakouska, ale do USA ne. Rodiče mě vychovali k tomu, abych se bála.

4 Great Mhery Great Mhery | Web | 4. srpna 2010 v 17:20 | Reagovat

Hej, ty ode mne chceš na rok odjet? Jdu se vyplakat do koupelny a vrátit se. Ne, já asi odrfčím na prázdniny příští rok do Anglie. Ale abych to dožvanila, někdy se ti může stát, že bude ročník opakovat...
Moje učebnice jsou někdy staré/starší než já...
Inu, o budoucnosti nerada uvažuju. Jsem o tom mluvila s Bárou, chápej, já nechci stárnout. *další salva breku*.
Já nevím. Uvidím, jak se to vyvrbí. Jsem líná někam jet, už vidím, jak něco zkazím a vysvětluju to... "Eh... no, jo, no tamto, eh..."
Všechen pláč byl pouhá výplň komentáře,a ni jsem neuronila slzu. Mám totiž příliš jiných radostí :D
Počkááát!!! já nemůžu jet dlouho do zahraničí, co keramika? Kocour?

5 pavel pavel | Web | 4. srpna 2010 v 23:33 | Reagovat

tem pavouček se ti vážně povedl... pod sebou má svoji oběť mravence, jestli se nepletu.
včera jsem tu v krám potkal taky jednu Češku, která je tu na jeden studijní rok :-)

6 Kuželka0070 Kuželka0070 | Web | 5. srpna 2010 v 0:25 | Reagovat

[2]: Ano, chtěla bych tam :-). Ovšem zatím to vypadá, že si na to budu muset vydělat sama :D. Ovšem jak, když na brigádu ještě nemůžu, to už nikdo neřeší :D.

[3]: Já se taky bojím, jsem strašpytel všeho a ze všeho :D. Sice studuji němčinu, ale nerozumím ani slovo :-D.. Tam bych se bála ještě víc ;D

[4]: Do Anglie? Smím se přibalit do kufru :D? Ano, tak nějak počítám, že bych mohla ročník opakovat. Napadlo mne optat se ještě Cihly, jak to bylo minulý rok ;D. A pokud by to všechno vyšlo, máme s kamarádkou ještě jeden tajný plán. Tajný plán :D.

[5]: Děkuji :-). A pod sebou má dalšího mravence, pokud si ještě pamatuji z hodin biologie, tak samečka požírá samečka. Či tak nějak :D

[1]: Sice mají starší učebnice jednu výhodu (a to, že je můžeš zničit a nikdo ti to v podstatě nemůže dokázat :D), ale přesto.. Na hlavu postavené :-?. Příště to radši hned přepnu, než se zase dozvědět, co všechno od ministerstva nedostaneme. Kratší seznam bude toho, co dostaneme :-D

7 Kuželka0070 Kuželka0070 | Web | 5. srpna 2010 v 0:27 | Reagovat

[6]: Oprava k reakci na [5]: :D. Pod sebou má dalšího pavouka :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
16. 2. 2009 - ?